Leading Manufacturer of aluminium curtain bracket and new ss curtain brackets from Rajkot.
₹ 145 / pair Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Bracket Design | Single Rod |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Curtain Fitting |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Bracket Length | 100 mm |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Load Capacity | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 pair
₹ 105 / Set Get Latest Price
| Steel Grade | SS 202 |
| Diameter | 1 Inch |
| Finish | Glossy |
| Bracket Design | Single Rod |
| Usage/Application | Curtain Fitting |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Structure | Single side Brackets |
| Bracket Length | 75 mm |
| Design | Fency |
| Load Capacity | 20 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | VKC |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Set
Viren Patodiya (Owner)
Kuber Industries
KP Industries Area, Street No. 2, Near. Khokhaddali River Bridge, NH-8B, Kothariya, Ring Road, N H 8 B
Rajkot - 360002, Gujarat, India