Our range of products include aluminium curtain bracket, aluminium window curtain bracket, designer curtain bracket, fancy curtain brackrt, designer curtain brackets and designer ss curtain bracket.
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Material | Aluminium |
| Brand | VKP |
| Load Capacity | Above 15 kg |
| Usage Area | Hospital, Hostel, Hotel, Office, Home |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Installation Hardware | With Screws |
| Surface Finishing | Chrome Finish |
| Packing Type | Box |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 10 |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Material | Aluminium |
| Brand | VKP |
| Surface Finishing | Polished |
| Packing Type | Box |
| Structure | Single Side Brackets |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 09 |
₹ 140 / Set Get Latest Price
| Base Material | Resin |
| Material | ALUMINUM |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | Curtain Fitting |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Structure | Single side Brackets |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Design | Round |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Type | Plain |
| Color | Silver |
| Brand | VKP |
₹ 150 / Pair Get Latest Price
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Glossy |
| Bracket Design | Single Rod |
| Usage/Application | Curtain Fitting |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Structure | Single side Brackets |
| Brand | VKD |
| Bracket Length | 75 mm |
| Design | Fency |
| Load Capacity | 20 kg |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Pair
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Finial |
| Bracket Design | Single Rod |
| Material | Aluminium |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | Curtain Fitting |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Brand | VKP |
| Suitable For Rod | 25 mm |
| Structure | Single side Brackets |
| Bracket Length | 75 mm |
| Design | Round |
| Load Capacity | 20 kg |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Piece |
| Color | Golden |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Steel Grade | SS 202 |
| Finish | Glossy |
| Bracket Design | Single Rod |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Bracket Length | 75 mm |
| Load Capacity | 20 kg |
| Brand | VKP |
| Material Grade | SS 202 |
| Surface Finishing | Polished |
| Packing Type | Box |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 01 |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Steel Grade | SS 202 |
| Bracket Design | Single Rod |
| Finish | Toton |
| Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Structure | Single side Brackets |
| Bracket Length | 75 mm |
| Load Capacity | 20 kg |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 16 |
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Material Grade | SS 202 |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 05 |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Pink Dots |
| Brand | VKP |
| Model Number | Aluminium Multy Color |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 14 |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Material | Aluminium |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Structure | Single Side Brackets |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 30 |
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Structure | Single side Brackets |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 03 |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Red |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Model Number | Aluminium Multy Color |
| Item Code | 12 |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Sky Blue |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Model Number | Aluminium Multy Color |
| Item Code | 13 |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Material | Aluminium |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Brand | VKP |
| Surface Finishing | Chrome Finish and also available in Antique Brass Finish |
| Packing Type | Box |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 11 |
| Structure | Single Side Brackets |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Brand | VKP |
| Surface Finishing | Chrome Finish and also available in Antique Brass Finish |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 25 |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Orange |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Model Number | Aluminium Multy Color |
| Item Code | 15 |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Material | Aluminium |
| Brand | VKP |
| Surface Finishing | Polished |
| Packing Type | Box |
| Structure | Single Side Brackets |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 08 |
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Structure | Single Side Bracket |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 24 |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Blue Dots |
| Packing Type | Box |
| Model Number | Aluminium Multy Color |
| Item Code | 27 |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Brown Dots |
| Packing Type | Box |
| Model Number | Aluminium Multy Color |
| Item Code | 28 |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Green Dots |
| Model Number | Aluminium Multy Color |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 26 |
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Aluminium |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Structure | Single side Brackets |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 04 |
₹ 60 / pair Get Latest Price
| Steel Grade | SS 202 |
| Base Material | S S |
| Material | S S |
| Bracket Design | Single Rod |
| Finish | Wood Finish |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Bracket Type | Side Bracket |
| Structure | Single side Brackets |
| Bracket Length | 75 mm |
| Shape | Round |
| Design | Fency |
| Load Capacity | 20 kg |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 8 Pieces |
| Brand | VKP |
| Color | Silver |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Curtain Fitting |
| Usage Area | Home |
Minimum order quantity: 100 pair
₹ 50 / Set Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Rod Diameter | 25 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Stainless Steel |
| Bracket Type | Single Bracket |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack Size | 6 Pieces |
| Usage | Curtain Fittings |
| Brand | VKP |
| Material Grade | SS 202 |
| Surface Finishing | Polished |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 22 |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Base Material | SS |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Number Of Hooks | 3 Hooks |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage Area | Hotel, Home, Shop, School, Office, Hostel, Temple |
| Material | Aluminium |
| Brand | VKP |
| Surface Finishing | Polished |
| Packing Type | Box |
| Structure | Single Side Brackets |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 07 |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Rod size | 25 mm |
| Finish | SS finish |
| Design style | Embossed ball |
| Structure | Single side Brackets |
| Pack type | 6 piece set |
| Mounting | Screw |
| Usage | Curtain Fittings |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | VKP |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 06 |
Viren Patodiya (Owner)
Kuber Industries
KP Industries Area, Street No. 2, Near. Khokhaddali River Bridge, NH-8B, Kothariya, Ring Road, N H 8 B
Rajkot - 360002, Gujarat, India