Providing you the best range of aluminium wall cloth hanger, fancy wall hanger and stainless steel hanger with effective & timely delivery.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Base Material | Aluminium |
| Number of Hooks | 4 Hooks |
| Usage | Clothes, Towels, Coats, Bags, Keys |
| Material | Aluminum |
| Brand | VKP |
| Hook Shape | Single Hook |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Hook Type | Cloth Hook |
| Mounting Type | Screw Fixing |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Home |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Number of Hooks | 3 Hooks |
| Usage | Coats, Bags, Clothes, Towels, Keys |
| Brand | VKP |
| Hook Shape | Round Hook |
| Usage/Application | Cloth Hanger |
| Surface Finish | Chrome Plated |
| Shape | Round |
| Hook Type | Cloth Hook |
| Mounting Type | Screw Fixing |
| Color | GLOSY |
| Surface Finished | SS FINISHED |
| Country of Origin | Made in India |
| Base Material | Stainless Steel |
| Material | Aluminium |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| SS Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Wire Thickness | 3 mm |
| Number Of Hook | 2 TO 8 |
| Color | Silver |
| Brand | VKP |
| Finish | Matt Finish |
| Usage/Application | Home |
| Length | 46 cm |
| Weight Capacity | 10 kg |
| Material Grade | 202 |
Viren Patodiya (Owner)
Kuber Industries
KP Industries Area, Street No. 2, Near. Khokhaddali River Bridge, NH-8B, Kothariya, Ring Road, N H 8 B
Rajkot - 360002, Gujarat, India