Leading Manufacturer of zinc curtain end cap and curtain end cap from Rajkot.
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Hardware Type | Bracket |
| Material | Zinc |
| Fitting Type | End Cap |
| Rod size | 25 mm |
| Finish | Chrome |
| Suitable for Rod Diameter | 25 mm |
| Shape | Round |
| Suitable For Rod | 25 mm |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Pack type | Pair |
| Pack Size | 2 Piece |
| Mounting | Push fit |
| Brand | VKP |
| Surface Finishing | Chrome |
| Packing Type | Box |
| Usage | Curtain Fittings |
| Item Code | 02 |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Shape | Square |
| End Type | Conical |
| Manufacturing Method | Welded |
| Brand | VKP |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 202 |
| Item Code | 1 |
| Usage | Curtain Fittings |
| Packing Type | Box |
| Surface Finishing | Polished |
Viren Patodiya (Owner)
Kuber Industries
KP Industries Area, Street No. 2, Near. Khokhaddali River Bridge, NH-8B, Kothariya, Ring Road, N H 8 B
Rajkot - 360002, Gujarat, India