Pioneers in the industry, we offer stainless steel wall cloth hook, towel ring round, aluminium cloth wall hook and aluminium plain cloth hook from India.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | Wall Hook |
| Wire Diameter | 2 mm |
| Length | 25 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage | Hardware Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | VKP |
| Finish Type | Polished |
| Packing Type | Box |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Item Code | 01 |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Hook Type | Wall Hook |
| Wire Diameter | 2 mm |
| Length | 25 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Finish | Chrome Plated |
| Usage | Hardware Fitting |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | VKP |
| Finish Type | Polished |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 04 |
| Mounting Type | Wall Mounted |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Ring Shape | Round |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Hotel |
| Finish | Glossy |
| Towel Capacity | 1 Towel |
| Usage Area | Wash Basin, Bathroom, Office Washroom, Kitchen, Hotel Bathroom |
| Material Grade | s s 202 |
| Model Name/Number | round nepkin ring |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Number of Hooks | 4 Hooks |
| Finish | Chrome Polish (CP) |
| Hook Material | Aluminium |
| Plate Material | Aluminium |
| Hook Shape | L-Type |
| Brand | VKP |
| Color | Silver |
| Material | Aluminium |
| Packing Type | Box |
| Item Code | 02 |
| Number Of Hook | 4 |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Number of Hooks | 3 Hooks |
| Finish | Chrome Polish (CP) |
| Hook Material | Aluminium |
| Plate Material | Aluminium |
| Hook Shape | L-Type |
| Material | Aluminium |
| Brand | VKP |
| Color | Silver |
| Number Of Hook | 3 |
| Packaging Type | Box |
| Item Code | 04 |
| Mounting Type | Wall Mounted |
Viren Patodiya (Owner)
Kuber Industries
KP Industries Area, Street No. 2, Near. Khokhaddali River Bridge, NH-8B, Kothariya, Ring Road, N H 8 B
Rajkot - 360002, Gujarat, India